Neden Klima Aparatı

Neden klima aparatı kullanmamız gerekiyor. Bildiğiniz gibi Türkiye’de bir çok ev ve ofis de klima kullanımı şarttır. Tabi bu durumda beraberinde bir çok sağlık sorunlarını getiriyor. Bu aparatları kullanarak oluşabilecek tüm sağlık sorunlarından kurtulabilirsiniz. Tamamen insan sağlığı düşünülerek üretilen bu aparatları güvenle kullanmanızı tavsiye ederiz. Tüm marka ve modellere göre ürünler vardır. En yaygın olarak görülen rahatsızlık klima çarpmasıdır.

Klima Çarpması Nedir?

Klima çarpması, klimalar nedeniyle ani ısı değişimlerine maruz kalan vücudumuzun, farklı şekillerde tepki vermesi olarak tanımlanabilir. Özellikle klimaların sıklıkla kullanıldığı mevsim olan yaz aylarında, pek çok kişide klima çarpması görülür. Klima çarpması, hayat kalitenizi düşürebilecek bir durumdur. Hareket kabiliyetinizi kısıtlar, hatta nefes almanızı bile zorlaştırabilir!

Klima Çarpması Belirtileri Nelerdir?

Klima çarpmasının farklı belirtileri vardır. Bazen bu belirtilerin birkaçı bazen de daha fazlası görülebilir.

  • Vücudun farklı bölümlerinde görülebilen (sırt, boyun, kol vb) şiddetli kas ağrıları,
  • Ani ısı değişikliklerini vücudun bir tehdit olarak kabul edip vücut ısısının değişmesi, yüksek ateş,
  • Göğüs ağrısı,
  • Şiddetli baş ağrıları,
  • Nefes darlığı,
  • Burun tıkanıklığı,
  • Halsizlik,
  • Cilt kuruluğu,
  • Mide bulantısı.
Split Klima Aparatıları 1
Split Klima Aparatı

Split Klima aparatları tüm klima marklarına uyumludur. 65cm ile 125cm arasındaki tüm klimalar için klima aparatı kullanılabilir. Tüm klima markalarına uyumludur. Klima herhangi bir zarar vermemektedir.

klima hava yönlendirici aparat
Kaset Klima Aparatı

Kaset Klima aparatları kaset klimaların ölçülerine göre yapılmıştır. Kaset klima aparatı’nın orta bölümü filitre değişimi için boş olarak üretilmektedir. Orta bölümünün boş olmasının diğer bir amacı ise klimanın hava emiş alanı olmasıdır.

Menfez Tipi Klima Aparatı3
Menfez Klima Aparatı

Menfez Klima aparatları Merkezi havalandırma sistemi olan anemostad kapaklara göre üretilmiştir. Menfez klima aparatı’nın orta bölümü piramit şeklindedir. Bu tasarım sayesinde gelen hava bu bölüme çarparak tavan hizasında yönlenmektedir.

TÜM KLİMA APARATLARINI İNCELEMEDEN
KLİMA APARATLARINI SİPARİŞİ VERMEYİN
Türkiye’de bir çok ev ve ofis için klima kullanmak şarttır. Fakat çoğu zaman klimadan gelen hava rahatsız etmektedir. İşte bu sorununuzu klima aparatlarını kullanarak bitirebilirsiniz.